top of page

Коли педагог працює на майбутнє!


Цікаве і змістовне життя в здобувачів освіти групи № 42 професії «Кухар», «Кондитер» Кельменецького професійного ліцею. Про уроки виробничого навчання, які проводить майстер Погоріловська Я.І., можна говорити безкінечно: це твір мистецтва, де педагог уміло використовує всі можливості для розвитку, самореалізації особистості; високий методичний рівень; інтенсивність навчання; досягнення результату в співпраці, активній роботі.

В період очного, змішаного навчання атестаційна комісія ліцею відвідала систему уроків виробничого навчання, які проводила Яна Іванівна. Тематика різноманітна, як і розмаїття приготовлених страв.

Готуючи тушковані та запечені страви з овочів, майстер в/н вчила здобувачів освіти підготовці овочів до тушкування та запікання, їх комбінування (підбір гарнірів та соусів); звертала увагу на раціональне використання сировини, підбір посуду та відпуск страв; економію електроенергії, бережливе ставлення до інвентаря.

На уроці виробничого навчання з теми: «Гарячі страви з с/г птиці приготовлено страви: птиця смажена у фритюрі, котлета «Дніпрянка» із складним гарніром, котлета та битки з птиці.

Смачно, корисно, апетитно було від різнобарв’я страв із теми: «Страви з субпродуктів». А це: гарячі страви – печінка смажена порційним шматком з цибулею, рубці у соусі; биточки з печінки, сердечка фрі.; холодні страви і закуски з м’яса – торт печінковий, вушка мариновані з морквою по-корейськи, паштет з печінки.

В майстра виробничого навчання можна навчитися, як володіти групою та, водночас, тримати в полі зору кожного здобувача освіти; розвитку індивідуальних здібностей; формуванню трудової дисципліни; згуртуванню колективу юних кулінарів. Мети уроків досягає завдяки закріпленню та систематизації теоретичних знань з тематики уроків, вчить готувати страви з дотриманням гігієни та санітарії, БП, технології виробництва кулінарної продукції. Створює умови для розвитку естетичного, морального виховання.

Досвід роботи педагога з проблеми: «Застосування інноваційних технологій як чинник мотивації здобувачів освіти до навчання» наповнений елементами випереджаючого, проблемного, розвивального навчання, інтерактивними методами, здоров’язбережувальними технологіями та технологіями розумової творчої діяльності. Педагогічній діяльності Яни Іванівні притаманні принципи доступності, систематичності, послідовності, науковості. В роботі здійснює постійний зв’язок з життям, з практикою. Вчить здобувачів освіти працювати самостійно, аналізувати, приймати рішення.

Погоріловська Я.І. – педагог-сучасник, педагог-новатор, педагог професій, котрий з приємністю насолоджується досягненнями здобувачів освіти, їхнім наступним кроком в здобутті професії.Comments


Нещодавні публікації
Архив
bottom of page