top of page

Міжнародний день прав людини


«Всі люди народжуються вільними і рівними

у своїй гідності та правах»

Загальна Декларація прав людини

Права людини подібні до віри, тому що їх неможливо зруйнувати. Подібні до часу, тому що однаково ставляться до всіх нас: багатих і бідних, старих і молодих, білих і чорних, високих і низьких. Вони пропонують нам повагу, і вимагають від нас ставитися з повагою до інших. Вони подібні до доброти, правди і справедливості: ми можемо розходитися в думках стосовно їхнього визначення, але ми впізнаємо їх, коли бачимо, що їх порушують.

День прав людини відзначається 10 грудня – саме в цей день в 1948 році Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини - епохальний документ, у якому були проголошені невід'ємні права, притаманні кожній людині незалежно від її раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного або соціального походження, майнового, станового або іншого становища.

Декларацію переводять частіше, ніж будь-який інший документ в світі: її текст існує більш ніж на 500 мовах.

 

Хвилинка історії:

Робота над документом почалася за рік до ухвалення. Тоді в містечку Лейк-Саксес під Нью-Йорком члени Комісії ООН з прав людини зібралися на своє перше засідання, де почали готувати чернетку майбутньої декларації.

“Було запропоновано 150 поправок. Кожна з них викликала дебати. Дебати зайняли час. Було б несправедливо назвати ці дебати часом, витраченим даремно. Обмін думками, навіть коли він викликає бурхливі суперечки, є здоровою і необхідною частиною будь-якої міжнародної конференції”, – згадував про роботу над документом представник Канади Ральф Мейбанк.

Декларація була розроблена Комісією з прав людини, яку очолила відома правозахисниця та делегат ООН від США Елеонора Рузвельт. Комісія складалася з 18 членів різних національностей та політичних поглядів, тому що, як передбачалося, членство в комісії мало представляти все людство.

 

Щороку, учні нашого навчального закладу беруть участь у заходах, метою яких є ознайомленняіз нормативно-правовими актами, які закріплюють права людини та права дитини; розвиток вміння користуватися своїми правами і формувати правовий світогляд та відповідну активну позицію при реалізації своїх прав у житті; виховання поваги до прав та основних обов’язків людини і громадянина.

Загальна декларація прав людини надихає всіх нас. Кожен з нас щодня стикається з питаннями прав людини. Ці універсальні цінності закладені в основу єдиного людства. Рівність, справедливість і свобода – це ціна запобігання насильству та підтримання миру. Нехтування цінностями людства – де б і коли б воно не мало місце – наражає на небезпеку всіх нас. Нам належить захищати свої власні права і права інших людей.
Comments


Нещодавні публікації
Архив
bottom of page