top of page

Пам"ятаємо... 1932-1933

І крик, і лемент, і прокльони з вулиць,

І потемнілі очі від плачу

Не забувай!

А щоб не повернулось-

Постав свічу

⌛️ Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

☑️Так, 22-24 листопада в ліцеї проведено низку заходів

«# Жнива розпачу#Голодомор90». Смуток огортає душу, коли вчитуєшся й осмислюєш рядки архівних документів, вислуховуєш сповнені печалі розповіді очевидців Голодомору, штучно створеного в Україні. Але правду про це повинні знати всі, якою б гіркою вона не була. Саме з цією метою 22 листопада в навчальній групі №92 (класний керівник Курочка Л.І.) проведений урок- пам’ять «Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця». Учасники заходу переглянули відеофільм з елементами хроніки про передумови створення штучного голоду в Україні та по черзі зачитували хвилюючі спогади очевидців Голодомору. Наприкінці заходу присутні вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання.

☑️ Віка Юріїівна Горбатюк (класний керівник) ознайомила своїх здобувачів освіти навчальної групи №91 із трагічними сторінками тих страшних подій української історії, зокрема і фактами Голодомору. Наприкінці заходу проведено огляд літератури «І пам’яті свіча не згасне…», під час якої класний керівник ознайомила присутніх з книжковими виданнями, в яких міститься інформація про страшні роки голодомору в Україні.

☑️ А,для навчальної групи №45 (класний керівник Гончар І.І.) презентовано медіа-вернісаж «Голод 33-го», на якому були представлені архівні документи, ілюстровані матеріали та спогади очевидців тієї страшної трагедії.

☑️ 24 листопада в навчальній групі №46(класний керівник Макаровська А.А.) проведена година-реквієм «В руках, що виростили хліб не залишили і зернини…». Захід розпочався зворушливою піснею «Свіча» у виконанні Оксани Білозір, яка присвячена усім загиблим під час голодомору. На заході ліцеїсти згадали про жахи голоду 1932-33 років, про загибель мільйонів людей, про трагізм, який ховається за словом «голодомор». Аліна Анатоліївна спонукала присутніх замислитись над питанням «Крихта хліба – багато це чи мало?». Учасникам заходу було запропоновано переглянути документальний фільм «Голодомор. Великий злам» із серії «Невідома Україна».

🙏 Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому що пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все життя: і життя людини, і життя країни.Comments


Нещодавні публікації
Архив
bottom of page