top of page

Проведено тиждень суспільно-гуманітарних дисциплін


Єдиний скарб у тебе – рідна мова.

Заклятий для сусіднього хижацтва.

Вона твого життя міцна основа,

Певніша над усі скарби й багатства.

П. Куліш

До Дня української писемності і мови в Кельменецькому професійному ліцеї з 03 по 10 листопада 2020 року проведено тиждень суспільно-гуманітарних дисциплін.

Протягом тижня у фойє та бібліотеці ліцею (бібліотекар Бабина А.В.) діяла виставка книг до Дня української писемності і мови, гаслом якої стали слова Юрія Рибчинського:


«Мова наша, мова - Літ минулих повість, Вічно юна мудрість, Сива наша совість».

Упродовж тижня на уроках теоретичного та виробничого навчання педагогами використано етимологічні п’ятихвилинки «Утворення слів з тематики уроку».

Викладачем історії України Горбатюк В.Ю. в групі № 88 професії «Тракторист-машиніст с/г виробництва…» проведено відкритий урок з теми «Рух опору в Україні». Впродовж уроку Вікторія Юріївна навчала здобувачів освіти самостійності в здобутті знань; вчила бути уважними, працюючи над проблемними завданнями, бонусними вправами та однодумцями, готуючи фасилітатора для колективного розв'язання проблем у групах. Впродовж уроку викладачка звертала увагу на культуру мовлення, підбирала цікаві, оригінальні вправи із застосуванням знань рідної мови.

Макаровською А.А., викладачем української мови і літератури, 5-6 листопада проведено І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, І етап ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Всього взяло участь одинадцять здобувачів освіти.

В рамках тижня, 9 листопада, в національному флешмобі єднання навколо рідної мови, педагогічний та учнівський колективи Кельменецького професійного ліцею взяли участь у написанні двадцятого, ювілейного радіодиктанту національної єдності (здобувачі освіти – онлайн).

В акції до Дня української писемності та мови всі бажаючі перевіряли набуті знання та водночас знайомилися із нововведеннями українського правопису.

Практичний супровід змін «Українського правопису» від 3 червня 2019 року здійснювався методистом ліцею Молодою В.І. та молодим педагогом, викладачем зарубіжної літератури Мітітюк Н.І. Дошка-тренажер вміщував теоретичні положення й практичні написання, що сприяло вдосконаленню правописних навичок.

Проведені заходи були важливими і особливо актуальними в такий нелегкий для нас період; спонукали здобувачів освіти до творчості й пізнання, викликали ще більший інтерес та бажання вчитися, сприяли розвитку креативності, вчили бути спостережливими, кмітливими та винахідливими.Comments


Нещодавні публікації
Архив
bottom of page