top of page

Тиждень фахової майстерності "Українська кухня - як вид мистецтва"


«Вибери професію, яку ти любиш, і

тобі не доведеться працювати
жодного дня в твоєму житті»
Конфуцій

Ось справжнє сприйняття і осмислення , основна точка опори , з якої починається професія за покликанням, прагнення працювати , навчати і навчатися в КПЛ , отримувати від своєї праці задоволення, бачити результати професійного зростання здобувачів освіти. Цьогорічна осінь не стала вийнятком і об'єднала кухарів спільною творчою справою : любов'ю до кулінарії . «Українська кухня – як вид мистецтва» саме таким професійно-творчим , креативним видався тиждень кулінарії з шеф- кухарем , кулінарним експертом Євгеном Клопотенко . Розпочався тиждень 18 жовтня у виставковій залі фойє ліцею зі знайомства здобувачів освіти з кулінарним маестро , адже його експеременти перевертають свідомість багатьох українців . Саме за допомогою сучасних технік відомий ресторатор осучаснює традиційні українські страви і не тільки . «Хто такий Євген Клопотенко? Захисник борщу або геніальний маркетолог з великим апетитом» Відповіді кухарів були неоднозначними. У професійній залі майстерності Тетяна Мамонова і Яна Погоріловська провели майстер-клас «Приготування виробів з витяжного тіста» . Юні кулінари мали змогу навчитись і сформувати вироби з найрізноманітними начинками. Навчання, захоплення спільною справою-результат відмінний. Молодці.

У вівторок, 19 жовтня, здобувачі освіти кухарської справи разом з викладачем Аллою Китайгородською здійснили віртуальну подорож до ресторану « 100 років тому вперед», що знаходиться в м. Київ. Кухарі дізналися багато цікавої інформації, здійснили мандрівку часом та розкрили секрети приготування відомих українських страв, адже творчість, насамперед, базується на міцних теоретичних знаннях. Творчої мети та результату співпраці досягнуто. Кухарі 44 групи молодці.

У середу ,20 жовтня , до Міжнародного дня кухаря і кулінара у всіх групах ліцейної родини викладачами та майстрами в/н були проведені експрес-уроки української кухні, а також Алла Китайгородська провела майстер-клас по приготуванню «Жульєн» за рецептом з книги Євгена Клопотенка «Зваблення їжею.70 рецептів, які захочеться готувати»

Протягом заходу юні кулінари дізналися про історію французької кухні, класичний та інші різноманітні способи приготування . Творча атмосфера та співпраця з учнями підсилила цікавий інтерес до професії. Найдопитливіші , креативні кухарі 1 курсу: Ігнатюк Аріана, Балинська Валентина, Шевчук Марина, Субаш Артем.

У четвер, 21 жовтня, Оленою Лащук був проведений урок виробничого навчання з теми « Приготування риби фаршированої» Кожен для себе відкрив нові грані технології, вишуканості, майтерності. Кухарі 43 групи продемонстрували теоретичні знання та вміння, бажання працювати та змагатися. Отож, на справжньому кулінарному марафоні найкращими були: Печеряга Дмитро, Мартинюк Дмитро, Довганський Олександр.

Завершився тиждень фахової майстерності. Підведенні підсумки. Приємно зазначити, що з кожним роком рівень творчості та цікавий інтерес до професії «Кухар» постійно зростає, інакше просто і бути не може, адже це одна із сторін професійного життя ліцею. Свято минуло, але залишився гарний настрій , заряд енергії і невичерпне бажання вчитися, діяти , творити, експерементувати. Необхідність цих якостей навіть не обговорюється. Бо хіба у творчості кухаря є кордони?

Керівник МК А. Китайгородська


Comments


Нещодавні публікації
Архив
bottom of page