top of page

Майдан ридав, а сотня в небо йшла, Один за одним наче янголята.


Витає дух нескореної волі,

Гримлять щити, молитви і пісні,

Рядами рівними між нас ідуть герої, Усі, хто голову поклав в ці темні дні.

У ці лютневі дні Україна вшановує Героїв Небесної Сотні, українських патріотів, які під час Революції Гідності віддали життя за європейське майбутнє своєї країни.

До цієї трагічної дати Кельменецькою ЦРБ спільно з Кельменецьким професійним ліцеєм було проведено вахту пам’яті «Майдан ридав, а сотня в небо йшла, один за одним наче янголята». У фойє бібліотеки біля розгорнутої книжково-ілюстративної виставки «Україна незборима: герої буремного часу» присутні пом’янули хвилиною мовчання кожного Героя, чиє життя обірвалося в ці трагічні дні та хто загинув у воєнних діях в зоні АТО. Учні ліцею разом з бібліотекарем Л. Халай відновили хроніку подій зими 2013-2014років: від мирних мітингів на Майдані Незалежності до жорстокого побиття студентів та найтрагічнішого моменту Революції Гідності – розстріл владою свого народу. Розповіді чергувалися із читанням героїко-патріотичних віршів, переглядом відео-реквієму «Небесна Сотня», відео-кліпу «Війна».

Завідуюча відділу обслуговування ЦРБ В. Дєдова провела бібліографічний огляд літератури «Не скориться дух українця, доки воля у серці співа», під час якого презентувала публікації з періодичних видань, світлини, документальні та художні твори. Сторінки їх помережені болем, тугою але разом з тим випромінюють любов та волю до свободи борців Революції Гідності та АТО, серед яких і Герої-Кіборги, які 242 дні в «АДу» тримали оборону Донецького аеропорту, захищаючи цілісність нашої держави, а перегляд документального фільму «Фортеця Кіборгів. Донецький аеропорт» допоміг присутнім на заході пережити ті страшні події, побачивши їх очима захисників, зрозуміти мотиви їхніх вчинків.

Ніколи Україні не забути, їх душ нескорений політ.

Слава Україні! Героям слава!

Нещодавні публікації
Архив
bottom of page