top of page

30-річчя Незалежності України: наші здобутки
Ми будем щасливі на рідній землі!

І манна небесна Вкраїну накриє,

І кануть у Лету скорботи й жалі!

О, як ми надії ці світлі лелієм.

Тетяна Комлік

30 років Незалежності Української держави – період, коли аналізуємо досягнення, обмірковуємо поступ та заглядаємо в майбутнє своєї Вітчизни.

Всього, за роки Незалежності в Кельменецькому професійному ліцеї підготовлено й випущено 11060 кваліфікованих фахівців за напрямками: тракторист-машиніст с/г виробництва; водій автотранспортних засобів; кухар; кондитер; кравець; оператор комп’ютерного набору; слюсар з ремонту колісних транспортних засобів; електрозварник ручного зварювання; бухгалтер; перукар.

Найвагоміше досягнення за період Незалежності – це виховання громадянина, який тримається справжньої української історії, традицій, культури, що передавалися з покоління в покоління. У нас на належному місці патріотичне виховання учнівської молоді, ми шануємо своїх героїв: завдяки владним структурам, громаді Кельменеччини встановлюємо меморіальні дошки загиблих випускників КПЛ на сході України; проводимо заходи вшанування, відвідуємо пам’ятні місця. Свідомо виховуємо здобувачів освіти патріотами України на уроках, в позаурочний час, на гуртках, факультативних курсах. Це одна із ключових цінностей останнього тридцятилітнього існування ліцею.

На захисті українського кордону в період з 2014 року стояло 36 випускників ліцею. На жаль, п’ятеро захисників, випускників ліцею, загинуло в АТО.

Колектив пишається педагогом-волонтером Юрієм Цурканом, а здобувачі освіти професії «Кухар», «Кондитер» завжди допомагають у формуванні передач на схід України.

Великий, тривалий кропіткий час співпрацюємо з владою, громадськістю, соціальними партнерами. П’ятиріччя поспіль проводилися засідання дискусійної платформи «Перспективи функціонування кластера «Влада. Кельменецький професійний ліцей. Роботодавці», на яких вирішувалися актуальні питання розвитку ліцею, формувалися стратегічні плани. У зустрічах брали участь: депутат Верховної ради Валерій Божик; депутати обласної ради Лілія Бортич, Марія Тимінська; голова й секретар ОТГ Сергій Буняк та Богдан Олійник; соціальні партнери, роботодавці.

Також на ПП «Югро» неодноразово проводилися обласні, районні заходи з участю засновника Андре Баудевайнза; директора ПП «ЮГРО», депутата Чернівецької обласної ради, голови Асоціації сільськогосподарських виробників Чернівецької області Лілії Бортич.

Приріст від обробітку землі дав можливість поповнити, поновити матеріально-технічну базу лабораторій кухарів, майстерню кравців, слюсарну майстерню, СТО, створити умови для проживання в гуртожитку та здійснити енергозбережувальні заходи.

За роки Незалежної України КПЛ випустив трьох учнів із золотими медалями; двох – із срібними; 204 – отримали дипломи кваліфікованих робітників з відзнаками. Троє здобувачів освіти стали дипломантами Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін та Міжнародного конкурсу ім.П.Яцика і один – переможець ІІІ етапу олімпіади з французької мов. В регіональному конкурсі «Чисті роси» здобутком є дворазове гран-прі, дипломи за участь та перемоги. П’ятеро здобувачів освіти отримували іменну стипендію Чернівецької обласної державної адміністрації.

У конкурсах фахової майстерності лауреатом державного рівня стала учениця професії «Зварник» (2010), а на регіональному рівні семеро здобувачів освіти нагороджені дипломами другого, третього ступенів та за участь в конкурсах.

Comentários


Нещодавні публікації
Архив
bottom of page